Stockholm - bo o to w tym wszystkim chodzi
23.01-25.01.2015 - jedna z tych dużych podróży
W każdej uliczce, na każdym rogu widziałam w tym mieście Oslo. Może to kwestia sentymentu, tęsknoty a może skandynawskiego uroku. Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Nie chodziło mi o odkrycie kolejnego miasta, to był tylko dodatek. Udało mi się zyskać coś znacznie większego. Często marzymy, uruchamiamy naszą wyobraźnię, która w swoim zasięgu nie ma jakiejkolwiek granicy. Wizualizujemy sobie w głowie jakby to mogło być idealnie i jak szczęśliwi moglibyśmy być. Usychamy z tęsknoty, dniami i nocami za czymś czego nie mamy a cholernie byśmy chcieli. Gdy jednak w końcu, po długim czasie oczekiwania udaje nam się to dotknąć, nasz zapał ustaje. Uświadamiamy sobie, że to nie tak miało wyglądać. Dopada nas rozczarowanie dodatkowo podsycone irytacją, bo straciliśmy w trakcie czekania na "to coś" co miało być szczytem marzeń, o wiele bardziej wartościowe rzeczy. Po fakcie dociera do nas, że brnęliśmy zaślepieni jak taki kretyn, w ulicę jednokierunkową lekceważąc pojawiające się dookoła znaki, udając, że się ich nie widzi. Tylko to, że się tam znalazłeś, to jest Twój problem.
Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny. Cieszę się, że się tam znalazłam w takim a nie innym towarzystwie, że wciąż wyciągam wnioski i uczę się na błędach. Dotarło do mnie, że nie warto poświęcać rzeczy obecnych w naszym życiu dla krótkich samolubnych chwili przyjemności, które nic nie wnoszą. Niby proste, ale wciąż ciężkie do zrealizowania przez większość ludzi.
"Każdy dzień spędzany na czekaniu to dzień, którego nie wykorzystuje się na zwyczajne dobre życie, ludzi których się kocha i robienie tego co sprawia, że tu i teraz jest dobrze, a nie że kiedyś może będzie."
________________________________________________________________________
Wracając do Stockholmu jako miasta, można zorganizować sobie bardzo miły weekend za nieduże pieniądze, obskoczyć ciekawe Free Walking Tours po centrum (10:00) oraz starym mieście (16:00) i wrócić do domu.
80 zł za bilety lotnicze w dwie strony + 285 koron (ok. 143 zł) za transport w tę i z powrotem na lotnisko Skavsta obsługujące tanie linie lotnicze, odległe mniej więcej 100km od centrum.
Jedno łóżko w hostelu w pokoju 10-14 osobowym wypada cenowo w granicach 70-90 zł.
Zamek rodziny królewskiej.
Komentarze
Prześlij komentarz